ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

خبرنگار بدون مرز

نویسنده:
محمد رضا زائری
این که «محمدرضا زائری » را با پیشوند «حجت الاسلام » و یا با پسوندهای «روزنامه نگار » و «خبرنگار » و یا به قول خودش خبرنگار بدون مرز (البته به معنای خبرنگاری که حد و مرزی در تبلیغ احکام و روایات و احادیث نورانی پیامبر اکرم و ائمۀ معصومین نمی شناسد) بنامیم، مهم نیست، مهم این است که او، روحانیِ روزنامه نگاری است که شرط اول روزنامه نگاری، یعنی «خلاقیت و نوآوری » را به خوبی داراست و از این گذشته، علاوه بر بیان، قلم خوبی هم دارد. نویسندۀ این مجموعه، کوشیده است باتوجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی، نگاهی تازه به روایات و احادیث نورانی پیامبر اسلام و ائمه معصومین بیفکند و مانند بسیاری از مبلغان حد و مرزی نیز در گزینش یا حذف و حفظ این سخنان مبارک و متبرک نداشته باشد. یادداشت ها، درواقع توصیه ها و تذکارهایی است در باب فرهنگ عمومی، تلنگر به مسئولان، به ویژه روحانیون و نیز بهره گیری از رفتارها و گفتارهای دلپذیر، اما فراموش شده پیامبر گرامی اسلام و معصومین بزرگوار که با زبان و قلمی شیوا به رشته تحریر درآمده است. این یادداشت ها، در کنه خود، پیام غیرمستقیم اصلاحگری در حوزۀ تبلیغ دین و معارف اسلامی را نهفته دارند. بعضی از بخش های ذکرشده در یادداشت ها، گم شده ها و نایافته هایی را به همراه دارند که اگر به روشنی و شفافیت در پیش چشم مخاطبان قرار گیرند، بی گمان هیچکس دیده به سوی چشم اندازی دیگر نمی دوزد و مجالی دیگر را جست وجو نمی کند.

اعترافات

نویسنده:
محمد رضا زائری
«... فکر می کردم باید طوری باشم که بتوانم در شکل گیری عملی زندگی مردم تأثیر بگذارم و بتوانم قدرت تغییر داشته باشم؛ پس گرفتار رسانه شدم، به علوم اجتماعی علاقه پیدا کردم و برای فهم دقیق تر و درست تر فرایندهای تحول و تغییر جامعه در حد توان خود کوشیدم. فکر می کردم باید به جایی برسم که تحولات و تغییرات اجتماعی را رصد کنم و زبان مردم را بیاموزم و بتوانم آینده را پی شبینی کنم و جلوی خطر را بگیرم... پس به جای آیت الله شدن با افتخار و شوق به سربازبودن دل بستم و به مرزبانی پرداختم و با خود می اندیشیدم که اگر کسانی با ایمان و صداقت به میراث گرانقدر علم دین مشغولا ند، کسانی را نیز چون من به پاسداری مرزها و مقاومت در برابر تهاجم ها گماشته اند. اما غافل بودم که ساکنان این سرزمین از سوت و بوق نیمه شب نگهبان مرز برآشفته م یشوند و آشفتگی او را از بالای دکل نگهبانی خوش نمی دارند و ترجیح می دهند این سرباز هم نیم هشب به نافله مشغول باشد و به جای بی تابی و آشفتگی بالای آن برج، خیلی معقول و مؤدب رفتار کند و شئون طلبگی را مراعات نماید. اعتراف می کنم که در این کاروان کسانی بودند که حوصلۀ هشدار و بیدارباش پیشاهنگ قافله را ندارند...»

حجاب با حجاب

نویسنده:
محمد رضا زائری
در کتاب " حجاب بی حجاب" کوشیدیم از ضرورت پرداختن بی پرده به موضوع حجاب سخن بگوییم و " بی حجاب" به حجاب بپردازیم و در کتاب حاضر از این واقعیت تلخ سخن گفته ایم که " با حجاب" رفتار و عملکرد نادرست برخی اشخاص حقیقی و حقوقی، روی زیبا و دلپذیر مفهوم متعالی و آرمانی و ارزشمند حجاب پوشانده شده است. اگر برخی رفتارها و کردارهای نادرست و ناشیانه و گاه تخریبی و فاجعه بار نبود، شاید ابعاد گوناگون اجتماعی  و فرهنگی این حکم الهی و فریضه شرعی به راحتی تبیین می شد و پذیرش آن برای مخاطبان بسیار گواراتر و آسان تر بود. اما باید به صراحت اعتراف کنیم آنچه امروز باعث شده تا وضعیت حجاب در جامعه ما چنان باشد که می دانیم و می بینیم قبل از هر چیز همین حجاب و پرده رفتارها و گفتارهای ناپسند برخی از خودمان است... ... زمانی که روسری اقتصاد کمی کنار رفت و مانتوی سیاست کمی تنگ و کوتاه شد و نظام اداری چکمه پوشید و سیستم قضایی گردن و بازویش را برهنه کرد، به طور طبیعی این واقعیت های تلخ در تصویر زنان کوچه و خیابان خودشان را نشان می دهند. قضیه همین قدر ساده است. باور کنید.

سبک زندگی

نویسنده:
محمد رضا زائری
ماجرا دقیقا از پایین و کف خیابان شروع می شود. یکی از دلایلی که باعث شده است بحث سبک زندگی که حال، جدی مطرح شده است، گاه سر از در و دیوار در بیاورد، همین است که به جای رفتن به کف خیابان، برای سبک زندگی سخنرانی می گذاریم و دوره آموزشی تدوین می کنیم؛ گویی سبک زندگی هم مثل فلسفه و فیزیک یاددادنی و امتحان گرفتنی است! از پایین شمشیر می خوریم و نیزه را بالا، در هوا می زنیم و این می شود که حریف بر ما غلبه می کند. نمونه اش کتاب و ویدئوهای آموزش زبان انگلیسی و بازی های ویدئویی است که فضای ترویج زندگی غربی هستند. آن وقت برای مقابله، جلسه های سخنرانی و آموزشی برگزار می کنیم! در واقع فیلم های سینمایی و سریالهای تلویزیونی کانون اتفاق و جریان است؛نه کلاس درس و کتابخانه و جلسه سخنرانی. آن که باید کار را درست کند، رسانه است؛ یعنی باید کار را از همان جایی درست کرد که خراب شده است...

حجاب بی حجاب

نویسنده:
محمد رضا زائری
حجاب، یک التزام فردی و شخصی نیست که بتوان مثل نماز در خلوت و خفا خواند و یا مثل روزه بی نشان و پنهان بدان پرداخت؛ بلکه انتخابی علنی و جدی و آشکار است که معنا و مفهومی گسترده دارد و آثار و تبعات گسترده ای نیز بر آن مترتب می شود. حساسیت و اهمیت حجاب از جهات مختلف، اقتضا می کند که با نگاهی جامع بدان پرداخته شود و چه در مقام پژوهش و چه در مقام آسیب شناسی و سیاست گذاری برای ترویج و تبلیغ از زاویه حیثیت اجتماعی و فرهنگی خاص آن مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد. این کتاب بیش از آن که بانوان را مخاطب قرار دهد، با فعالان فرهنگی سخن می گوید و می کوشد فضایی برای بررسی جدی تر موضوع حجاب فراهم سازد.

کتاب مقدس

نویسنده:
محمدرضا زائری
نهج البلاغه مرا به قرآن رساند و به قرائت قرآن مشغول شدم. دیدم آنچه می خواهم نمیفهمم. به تفاسیر مراجعه کردم. هرچه بیشتر می فهمیدم، شیفته تر می شدم. بعد به ذهنم رسید که تجوید قرآن را فراگیرم و شدم شاگرد منبر الملک پولس سلامه (شاعر و ادیب برجسته مسیحی)

سلامنامه

نویسنده:
محمدرضا زائری
 تک نگاشت هایی ادبی با مضمون درد انتظار در ابتدای این کتاب آمده است: تقدیم به مادری پاک و مهربان که از جام عشق در کام جانم ریخت و پدری فرزانه و آگاه که ندبه انتظار را بر زبان دلم نهاد.

ضامن آهو (زمزمه های توسل)

نویسنده:
محمدرضا زائری
این کتابچه شامل سروده‌ها و نوشته‌هایی در وصف اهل بیت (ع) بویژه امام رضا علیه السلام است که در قالب آزاد و نثر ادبی به طبع رسیده است. در ابتدای این کتاب آمده است: تقدیم به بردباری و شکیبایی همسرم؛ هدیه ای آسمانی که خداوند چون همیشه بی شایستگی ارزانی ام داشت تا دست توسل و نیازم را به دامان عنایت جد مطهرش  امام موسی کاظم علیه السلام برساند.

نصر الله

نویسنده:
محمدرضا زائری
گفتگوی اختصاصی و یادداشت هایی درباره زندگی و شخصیت دبیرکل حزب الله لبنان این کتاب در سه بخش تنظیم شده که بخش اصلی کتاب با عنوان "مردم ایران قدر نعمت‌های خود را نمی‌دانند" مصاحبه صمیمانه نویسنده با رهبر حزب الله پیرامون حوادث و مبارزات او است، بخش دوم نیز با عنوان "آرزویم شهادت است" ترجمه مصاحبه یک روزنامه‌نگار فرانسوی با سیدحسن است.  گفتگوی اختصاصی و یادداشت هایی درباره زندگی و شخصیت دبیر کل حزب الله لبنان نویسنده در سطرهای اولیه کتاب آورده است؛ «در حالی این مقدمه را می‌نویسم که اعتصاب معارضه لبنان وارد صد و سومین روز خود شده و روزنامه الاخبار در گزارش خود به ماجرای نوزادی مسیحی اشاره کرده که نامش را "حسن نصرالله" گذاشته‌‌اند. یک حسن نصرالله با نام خانوادگی جوزیف خووروی!»  در بخش سوم و پایانی که "یادداشت‌های پراکنده" نام گرفته است، نویسنده با 4 یادداشت، فضای کلی لبنان را ترسیم کرده که از میان این یادداشت‌ها می‌توان به "نصر"ی که از آن "خدا" است، موج دوم رویارویی در لبنان، خواننده مسیحی و خانم رهگذر ناشناس اشاره کرد.  یادداشت "خانم رهگذر ناشناس و ..." سرگذشت زنی به نام "ریم حیدر" را روایت می‌کند که به طور اتفاقی مقابل دوربین تلویزیون لبنان قرار می‌گیرد و از آرزویش که دست یافتن به عبای سیدحسن نصرالله است می‌گوید. ریم حیدر که پس از این مصاحبه و صحبت‌های غوغایی‌اش مورد توجه بسیاری از روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی قرار می‌گیرد،‌ چند روز بعد از مصاحبه‌اش به یکی از خبرسازترین چهره‌ها در لبنان تبدیل می‌شود و عبای رهبر مقاومت لبنان توسط دفتر حزب‌الله لبنان برای وی فرستاده می‌شود. 

کتاب انقلاب (فصل بیداری)

نویسنده:
محمدرضا زائری
بازخوانی صحیفه نور امام خمینی(ره) سخنان دلنشين و گهربار امام راحل خلاصه و چكيده معارف اسلامي و الهي به زبان روز است و «صحيفه نور» جاودان و خواندني و تازه خواهد ماند؛ مجموعه‌اي كه چكيده و روح معارف اسلامي و الهي را در قالب زمان معاصر براي همگان عرضه مي‌كند و اين كتاب كوچك، پنجره‌اي به آن آسمان بزرگ و گسترده خواهد بود تا «صحيفه نور» را به تناسب استفاده و نياز عموم مخاطبان از آغاز و به تدريج به بازخواني بنشينيم و بهانه‌اي باشد تا مشتاقان و تشنگان آن سخن گوارا را پياله‌اي بنوشاند  

گفت بگو، می گویم

نویسنده:
محمد رضا زائری
این مجموعه شامل ۳۰ نثر ادبی است. در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «بسیاری از بزرگان زبان فارسی از دیر باز آثار ارزشمندی را در این زمینه آفریده‌اند و چهره‌های برجسته‌ای چون مرحوم Pandora Beads دکتر علی شریعتی و علامه محمدرضا حکیمی تا نویسندگان نامداری چون پرویز خرسند و سیدمهدی شجاعی در سال‌های اخیر، نمونه‌های خواندنی در این قالب عرضه کرده‌اند. بسیاری از این قطعه‌ها حدود بیست سال پیش نوشته شده‌اند و به درستی آیینه سبک و نوع امروز این قلم خسته نیستند، اما کلماتشان روزگاری از این دل شکسته برآمده است.» «آرزوی ناپیدا»، «هفت یاسین»، «حرف‌هایی برای نگفتن»، «برپاترین اوفتاده»، «یک جنازه و چهل قبر» Pandora Charms On Sale   و «خدا نیستم»، نام برخی از متن‌های این مجموعه‌اند.

بیت الاحزان

نویسنده:
محمد رضا زائری
“بیت الأحزان” مجموعة نثر ادبی فارسی است که هفت قطعه را در بر می گیرد: تن پوش، مقتل، برایمان دعا کن، دستة آسیا، یک جنازه و چهل قبر، شاید خداوند، و حرف هایی برای نگفتن. درون مایة همگی آنها زندگی دختر پیامبر اکرم، فاطمة زهراست و شرح دردهایی است Cheap Pandora Bracelets   که آن عزیز در زندگی کشیده است. قطعه ها روایتی نمایشی و تصویری دارند و خواننده گوئی که صحنه ها را در ذهن خود بازسازی می کند. حتی قطعة “تن پوش” روایتی آزاد از حدیث شریف کساء است و مضمون آنحدیث را تصویر می کند. زائری از زبان ما که مسلمانیم و ایرانی، می گوید: ما همسایگان مهاجر مدینة آخر الزمانیم که به یاری فرزندان تو برخاسته ایم برای این انصار مهاجر دعا کن بانوarchangelartifacts   ..

حکایت بیرونی

نویسنده:
محمد رضا زائری
یادداشت های این مجموعه چون آیینه ای نمایانگر مسائل فرهنگی و اجتماعی روز از نگاه یک روحانی است که در میان مردم زندگی می کند و می کوشد تا از دیدگاه دینی و مذهبی خود به بررسی و تحلیل واقعیت ها بپردازد. چاپ این مقالات در سال های 81 و 82 در روزنامه جام جم بازخوردها و بازتاب های مختلفی داشت. از محبت ها و اظهار لطف های جوان یا پیری در خیابان و کوچه تا انتقاد و اعتراض دوست و دوشمنی در پیش روی یا پشت سر و گاه از سر سوء تفاهم یا تک سو نگری و خطا در برداشت از مطالب.

پنج جرعه تشنگی...

نویسنده:
محمد رضا زائری
حرف هایی کوته به بهانه ضیافت خدا و به شادباش میهمانی خداوند در ماه مبارک رمضان

صفحه‌ها

محمدرضا زائری از کودکی و نوجوانی هرچه پول به دست می‌آورد، کتاب می‌خرید و می‌خواند. من شهادت می‌دهم که او عنصری است که باز فکر می‌کند و آزاد می‌اندیشد. تجربه تحصیل در داخل و خارج از کشور را توامان دارد و به همین ترتیب با فرهنگ‌های زیادی در جهان آشنایی دارد. ایشان اگر به ما افتخار پوشیدن لباس‌مان (لباس روحانیت) را نمی‌داد، می‌توانست در بسیاری از کانون‌های اجتماعی فرو برود، اما امروز به خودمان می‌بالیم که در لباس روحانیت چنین افرادی جای دارند.

سید محمود
دعایی
سرپرست موسسه اطلاعات
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self