ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

یکشنبه, 1395/11/03 - 17:26

مردم برای آن انقلاب کردند که حلبی آباد نداشته باشیم

شهید بهشتی می گویند ما نیامده بودیم که با هم بجنگیم. آمده ایم که حقی را با کمک هم آشکار کنیم. در آن ایام ملتهب و انقلابی اول انقلاب وقتی مردم در راهپیمایی ضد شاه شعار داده بودند که شاه زنازاده است. شهید بهشتی با تندی و عصبانیت می گویند شما شرعا و اخلاقا حق ندارید چنین چیزی بگویید. پدر و مادر شاه ازدواج شرعی کرده بودند. شما حق ندارید به دشمن خودتان تهمت بزنید.یا در جایی دیگر وقتی طرف مقابلشان بنی صدر است و کار او تا درگیری مسلحانه پیش رفته، گروهی برای زن بنی صدر تعقیب و مراقبت گذاشته اند تا از این طریق بتوانند خود بنی صدر را دستگیر بکنند. ایشان جلوی این کار را می گیرند و به تندی برخورد می کنند  می گویند ما حق نداریم در امور خانوادگی افراد دخالت کنیم. ما با خودش کار داریم با خانواده اش چکار داریم؟!  اینجاست که مفهوم قدرت متمایز می شود و ارزش محسوب می شود.ما نیامدیم به هر قیمتی این قدرت را حفظ کنیم. نیامدیم به هر قیمتی قدرت را به دست بگیریم. ما برای ماموریت دیگری آمده بودیم.  تمام این سیاست ورزی و سیاست پیشگی و نهاد سازی و دستگاه های اجرایی  و مجلس خبرگان و شورای نگهبان تا مجلس شورای اسلامی وریاست جمهوری همه این ها وسیله بوده برای تحقق هدفی بزرگ تر.

پنجشنبه, 1395/04/10 - 07:43

این ماییم که به جعبه آینه نیاز داریم!

جنگ ها معمولا تا سالیان دراز اثرات خود را بر زندگی ملل می گذارند، از ابعاد سیاسی گرفته تا اجتماعی و فرهنگی. برخی از آثار جنگ ملموس و محسوس هستند و می توان برای آن ها را با ارقام و کمیت ها سنجید اما برخی آثار در غالب مادیت ها نمی گنجند و باید آنها را در دایره معنویات جستجو کرد.

کیفیت تعاملی که مردم درگیر یک جنگ با کشته گان و رزمندگان خود می کنند یکی از همان آثار معنوی جنگ ها است؛ اغراق نیست بگوییم مردم ایران در طول هشت سال جنگی که از سوی عراق به آنها تحمیل شد یکی از صمیمانه ترین روابط با رزمندگان و کشته گان خود که آنها را شهید دانستند (که هستند) داشتند. یکی از این رابطه ها در طراحی خاص مزار شهدای دفاع مقدس است به ویژه جعبه هایی خاص که روی مزار غالب شهدا قرار دارد و هر یک رنگ و بوی خاصی دارد.

محمدجواد مدرسی، نویسنده جوانی است که سعی کرده با نگاهی نشانه شناسانه به این "جعبه های آینه" بپردازد و رازهای آنها را دریابد و به رشته تحریر درآورد.

در این روزها که باز هم بحث یکسان سازی قبور شهدا و تخریب آثار منحصر به فرد بر جا مانده از آنها، به بهانه و نام بازسازی و ساماندهی داغ شده است مهمان حجت الاسلام محمدرضا زائری و محمدجواد مدرسی بودیم تا به نقد و بررسی این کتاب بپردازیم.

دوشنبه, 1395/01/09 - 15:10

هیچگاه تهدیدات علیه شیعه اینقدر برجسته نبوده است.

موضوع وحدت یکی از بحث‌هایی است که ضرورت آن در سال‌های اخیر بیش از پیش مطرح شده است. مخصوصا اینکه برخی جریان‌های انحرافی در شیعه و در اهل سنت با دامن زدن به تفرقه‌افکنی و عصبیت‌های مذهبی مسیر رسیدن به وحدت در جهان اسلام را با مشکل مواجه کرده‌اند. در این بین برای تبیین بهتر موضوع وحدت با حجت الاسلام محمدرضا زائری استاد دانشگاه و سردبیر ماهنامه خیمه به گفتگو نشستیم.

چهارشنبه, 1394/12/26 - 07:25

وحدت مورد نیاز ما ، وحدت فعال است.

آنچه در خصوص موضوع فاطمیه و عزاداری برای حضرت صدیقه طاهره(س) مطرح است، چگونگی جمع بین موضوع وحدت و امر برائت است. یعنی ما چگونه می‌توانیم نقدهای علمی و تاریخی خود را در خصوص اتفاقات پس از رحلت پیامبر به طرف مقابل وارد کنیم در حالی که به موضوع وحدت نیز خدشه‌ای وارد نشود. برای این موضوع شناخت سیره اهل بیت و همچنین توجه به نقش و تاثیر هیئت‌های مذهبی در این خصوص مورد توجه است. لذا در مورد این موضوع با حجت الاسلام محمدرضا زائری، سردبیر ماهنامه خیمه و استاد دانشگاه به گفتگو نشستیم.

سه شنبه, 1394/10/22 - 12:18

دین خاکستری ، جوانان را فراری می دهد.

«جوانان و مسئله‌ای به نام گریز از دین»، می‌تواند یکی از انگیزه‌ها برای گفت‌وگو با یک روحانی منبری و البته فعال در شبکه‌های اجتماعی باشد. کسی که هر روز با فعالان این عرصه سر و کله می‌زند و البته در رسانه‌ها دست به قلم دارد و گاهی مسئولان و متولیان را هم می‌نوازد. بااین‌حال گریزی به مسئله «دین سیاسی» و «سیاست دینی» زمینه گفت‌وگوی مفصلی است با حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا زائری که پژوهشگری آشنا به دین و البته جامعه است و نتیجه پژوهش‌های وی در نشریه خیمه منتشر می‌شود. زائری مسئولیت خانه روزنامه‌نگاران جوان و هفته‌نامه خانه را که در دهه ۱۳۷۰ فعالیت می‌کرد، بر عهده داشت.

شنبه, 1394/09/28 - 09:25

توجه به مقتضیات زمان در حوزه هیئات امری اجتناب ناپذیر است

به گزارش خبرنگار سرویس اندیشه روضه نیوز ؛گفتگو با حجت الاسلام محمد رضا زائری برای خبرنگار ها کاری لذت بخش و ساعات همراهی با ایشان بسیار آموزنده و مفیده بوده و هست،خصوصا اگر موضوع صحبت تان هیئت و جرسانه های هیئتی باشد که خیلی در رابطه با آن کمتر صحبت شده است.

متن زیر حاصل گفتگوی حجت الاسلام محمد رضا زائری با روضه نیوز است که شما را به خواندن آن دعوت می کنیم:

 

چهارشنبه, 1394/09/04 - 10:58

دو خطر از جانب ارادتمندان ، رهبر انقلاب را تهدید می کند.

در ایام نمایشگاه نمایشگاه کتاب قرار بود ماکت کتاب رونمایی می‌شود اما برخی علل این رونمایی را به تاخیر انداخت و چاره این شد که کتاب در اواخر آبان سال 1394 روانه بازار نشر شود؛ آنهم در شمارگان شگفت‌انگیز صدهزارنسخه. در دوره‌ای که برخی ناشران به شمارگان زیرهزار روی آورده‌اند ناشری کتابی نفیس را روانه بازار نشر کرده است. و حالا «روایتی از زندگی و زمانه حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای» در پیشخوان کتاب‌فروشی‌هاست و یک‌به یک مخاطبان خود را پیدا می‌کند.

شنبه, 1394/08/23 - 22:55

تجربه عملی حضور روحانیت در سیاست ، بسیار حساس است.

دیدار و گفت‌و گو با جناب حجت الاسلام و المسلمین زائری که از فعالان فرهنگی و از جمله پیشکسوتان عرصه رسانه انقلاب اسلامی هستند، در حوزه‌های مختلف و موضوعات متنوعی انجام شد و استفاده از محضر ایشان در ابعاد و عرصه‌های گوناگون برای ما مهم و ارزشمند بود.

شنبه, 1394/08/23 - 09:34

سبک زندگي، يعني...

حجت الاسلام محمدرضا زائري، جزو چهره هايي است که با يادداشت ها، مقالات و مصاحبه هايش در حوزه سبک زندگي، جزو فعالان اين عرصه مهم و ضروري به حساب مي آيد و الهام بخش هر دوطيفِ عمل گرا و نظريه پردازِ سبک زندگي، در کشورمان است. به بهانه يک سالگي ضميمه «زندگي سلام» که تبيين ابعاد سبک زندگيِ ايراني-اسلامي را هدف خود قرار داده، به مرور يکي از مصاحبه هاي ايشان که در کتابي به نام «سبک زندگي» بازنشر شده، مي پردازيم:

 

مفهوم سبک زندگي اسلامي چيست؟

یکشنبه, 1394/06/22 - 16:23

روحانیت خیلی از شعارهای مبارزه با خوی اشرافی گری را فراموش کرده است.

متن گفت و گوی شفقنا با حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری، مدیرعامل مجتمع فرهنگی سرچشمه و پژوهشگر و کارشناس دین را می خوانید:

*با توجه به تاکیدها و سفارش های بزرگان به ساده زیستی متولیان دینی و مبلغان و روحانیون، بی توجهی به این توصیه ها چه عواقبی ممکن است برای این قشر و جامعه ای داشته باشد که در امور خود از این قشر الگوبرداری می کند؟

دوشنبه, 1394/06/16 - 01:45

سبک زندگی اسلامی یا سبک های زندگی مسلمانان؟

حجت الاسلام محمدرضا زائري، جزو چهره هايي است که با يادداشت ها، مقالات و مصاحبه هايش در حوزه سبک زندگي، جزو فعالان اين عرصه مهم و ضروري به حساب مي آيد و الهام بخش هر دوطيفِ عمل گرا و نظريه پردازِ سبک زندگي، در کشورمان است. به بهانه يک سالگي ضميمه «زندگي سلام» که تبيين ابعاد سبک زندگيِ ايراني-اسلامي را هدف خود قرار داده، به مرور يکي از مصاحبه هاي ايشان که در کتابي به نام «سبک زندگي» بازنشر شده، مي پردازيم:

 

مفهوم سبک زندگي اسلامي چيست؟

شنبه, 1394/06/14 - 17:51

همه ی ما یک داعش پنهان در وجودمان داریم.

حجت الاسلام زائری برای هر که غریبه باشد، برای مطبوعاتی ها چهره ای آشناست. از روزگار «خانه روزنامه نگاران جوان» تا موسسه همشهری. از راه اندازی نشریه خیمه تا مجله کمیک استریپ، درس خوانده حوزه علمیه و دانشگاه قدیس یوسف لبنان و نگارنده کتاب های متعدد اما محمدرضا زائری متولد 1349 که بیشتر با گرایش و ارتباطات اصولگرایانه اش شناخته می شود، در سال های اخیر با نظراتش درباره حجاب اجباری بیشتر به چشم آمده.
 

پنجشنبه, 1394/05/29 - 20:10

گفتگوی محمدرضا زائری و احمدرضا درویش درباره رستاخیز

فیلم سینمایی «رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش چند هفته‌ای هست که بحث‌برانگیز شده؛ ابتدا عده‌ای به آن اعتراض کردند و حالا خیلی‌ها به آن اعتراض‌ها، معترضند. درویش می‌گوید: «متأسفانه خیلی مواقع شیطنت‌ها بیشتر از آن چیزی که ابتدا خودشان گمان می‌کردند، مشکل‌آفرین می‌شود». در این رابطه، حجت‌الاسلام زائری که او نیز چند وقتی است به جرگه افراد شناخته‌شده و تاحدودی جنجالی پیوسته، با این کارگردان سینما گفت‌وگو کرده است.

 

به گزارش ایسنا، در ماهنامه «خیمه» آمده است:

 

سه شنبه, 1394/03/12 - 09:33

گفتگوی حجت الاسلام زائری با مسیح علی نژاد

من مسیح علی نژاد روزنامه‌نگار هستم و چند بار دیگر هم با شما تماس گرفتم برای مصاحبه ، که موافقت نکردید ولی گفتم دوباره تماس بگیرم. اگر موافق باشید صدای شما را هم ضبط می‌کنم و مصاحبه را شروع می‌کنم.

قبل از اینکه سؤال بفرمایید من دو نکته عرض بکنم. نکته‌ی اول درواقع پیش فرضم این است که با شما به‌عنوان یک شخص دارم گفتگو می‌کنم نه با یک نشریه یا رسانه یا پایگاه خبری.

صفحه‌ها

محمدرضا زائری از کودکی و نوجوانی هرچه پول به دست می‌آورد، کتاب می‌خرید و می‌خواند. من شهادت می‌دهم که او عنصری است که باز فکر می‌کند و آزاد می‌اندیشد. تجربه تحصیل در داخل و خارج از کشور را توامان دارد و به همین ترتیب با فرهنگ‌های زیادی در جهان آشنایی دارد. ایشان اگر به ما افتخار پوشیدن لباس‌مان (لباس روحانیت) را نمی‌داد، می‌توانست در بسیاری از کانون‌های اجتماعی فرو برود، اما امروز به خودمان می‌بالیم که در لباس روحانیت چنین افرادی جای دارند.

سید محمود
دعایی
سرپرست موسسه اطلاعات
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self