ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

ما مي گوييم چون وقت نداريم نمي توانيم نافله بخوانيم اما آن راز عجيب اين است كه چون نافله نمي خوانيم وقت نداريم !
وقت و مال و بدن و آبرو وقتي براي خدا مصرف شود بركت پيدا مي كند. 
مي گوييم چون فرصت نداريم به نافله خواندن نمي رسيم و فقط نماز واجب را بدون اذان و اقامه و تعقيبات ادا مي كنيم و اتفاقا هميشه هم وقت كم مي آوريم و بين گرفتاري هاي بيرون از خانه و مشكلات خانه و رسيدگي به خانواده و كارهاي شخصي سرگردانيم !
اما بر عكس وقتي كه نافله مي خوانيم و نمازها و اعمال مستحب را به جا مي آوريم مي بينيم نه تنها وقت كم نمي آوريم بلكه به همه كارهاي ديگر مي رسيم و وقت اضافه هم داريم !
پول و وقت و جسم و جان انسان وقتي براي خدا هزينه شود بركت پيدا مي كند و اين حقيقت را اگر هم نشود با تحليل مادي درك و اثبات كرد ، همه با تمام وجود درك كرده و مي فهميم چرا كه طرف معامله مان خداست. (بخشي از يادداشت روزنامه خراسان ، متن كامل در كانال تلگرام)

اين روزها ماجراي قتل فجيع دختر شش ساله را همه در فضاي مجازي نقل مي كنند و عكس لبخند معصومانه اش را براي هم مي فرستند و بر قاتل نوجوان لعن و نفرين مي نويسند ! 
اما به راستي آيا فاجعه اي چنين تلخ و دردناك به سادگي و در يك لحظه اتفاق افتاده است ؟ 
آيا نوجوان قاتل مثلا از سر كتاب و مشق مدرسه يا از سر تمرين فوتبال و واليبال مستقيما به سراغ مقتول رفته و به اين جنايت وحشيانه دست زده است ؟ 
آيا وقوع چنين حادثه اي بيخ گوش ما ، در ميان خانواده ما و حتى در خانه ما دور از انتظار است ؟
هر جنايتي پشت صحنه اي دارد ، پشت صحنه اين جنايت چيست ؟ 
مسلما زمينه هايي به تدريج موقعيت چنين فاجعه اي را ايجاد كرده است. 
تك تك عكس هايي كه بين اين نوجوان و دوستانش در فضاي مجازي گشته است ، يكايك فيلم هايي كه به دست هم داده اند و همه موسيقي هايي كه با هم گوش كرده اند در زمينه سازي براي چنين موقعيتي اثر داشته ، از اين رو همه ما مقصر و مسؤوليم و بي جهت نبايد دامان خود را از اين لكه ننگ پاك بدانيم و فقط به آن نوجوان ناسزا بگوييم. 
خدا ما را ببخشد ! همه ما پايمان گير است و دستمان آلوده ! من و شما! 
همان لحظه كه رفيقمان عكس ناپسندي در اينستا گذاشت و لايك كرديم ، همان زمان كه كليپ زشتي در تلگرام فرستاد و خنديديم ! همان وقت كه در خيابان به دختري متلك گفت و همراهيش كرديم ! همان هنگام كه يك موسيقي شيطاني را گوش كرد و به روي خودمان نياورديم ! همه اين لحظه ها آرام آرام او را براي رسيدن به چنين موقعيتي كمك كرده ايم ! اگر به اندازه يك قدم با او براي زمينه سازي گناه همراهي كرده باشيم ما هم شريك جرم و همدست قاتليم و بي خود نبايد خود را مبرا و پاك بدانيم ! 
خدا در قرآن كريم نمي گويد:"لاتزنوا/زنا نكنيد" بلكه مي فرمايد:
"لاتقربواالزّنا/به زِنا نزديك نشويد" يعني كارهايي را كه زمينه ساز اين فحشاي وحشتناك است ترك كنيد ! 
من و شما همه مقصريم ! به خاطر اينكه قبح و زشتي همين كارها را از بين برديم و رفتارهاي غير اخلاقي را عادي جلوه داديم ! پاي فلان شوي شبكه هاي ماهواره اي و فلان تصوير برهنه و فلان موسيقي شيطاني و فلان فيلم پورنو را به مصرف عادي نوجوانان مان باز كرديم و وقتي صفحه صاف و پاك دلشان با مال حرام و ربا و رشوه آلوده شد و به گناه افتادند... خود را كنار كشيده ايم و آن نوجوان بيچاره را لعن و نفرين مي كنيم ! ما هم اگر حتى يكبار ، فقط يكبار هم به عكس و فيلمي ناروا نگاه كرده و #خودداري نكرده باشيم ، پايمان گير است و دستمان آلوده ! خدا همه ما را ببخشد!

هيچ كس را تنها با يك سفر به مشهد يا اقامتي كوتاه در اين شهر به عنوان مشهدي نمي شناسند بلكه بايد چندان در اين شهر بماند و اقامت و استقرار داشته باشد كه او را مشهدي بدانند. 
يا مثلا كسي را تنها با يكي دو بار غذا درست كردن به عنوان آشپز نمي شناسند بلكه بايد به طور دائمي و جدي به اين حرفه اشتغال يابد تا بگويند فلاني آشپز است. 
در مسايل معنوي و روحاني نيز چنين است. اوصاف و عناوين معنوي هم تنها زماني به افراد اطلاق مي شود كه در هر موضوعي چندان استقرار و استمرار و جديت و تلاش داشته باشند كه به حقيقت مشمول آن عنوان بشوند.
در روايات ديني ما آمده است كه در روز قيامت ندايي به گوش اهل محشر مي رسد كه مي پرسد : رجبي ها كجا هستند ؟ و آنگاه عده اي از صفوف مردمان جدا مي شوند و با عنايت خاص خداوند به سوي بهشت مي روند. 
چگونه مي شود كه در آن هنگامه سخت ، فرشتگان كسي را به اين صفت بشناسند ؟ آيا تنها با يكبار روزه گرفتن يا دو ركعت نماز خواندن كسي به عنوان رجبي شناخته مي شود ؟
در روز قيامت فرشتگان كسي را رجبي خواهند دانست كه با تمام وجود در حقيقت شهر رجب ساكن شده باشد و خيابان هايش را و كوچه هايش را بشناسد. كسي كه روزهايش را روزه گرفته باشد ، كسي كه شبهايش را به عبادت ايستاده باشد ، كسي كه به خاطر خدا چندان به يتيمان رسيده باشد و صدقه داده باشد و آن قدر از گناهان دست كشيده باشد و پرهيز كرده باشد كه واقعا اهل رجب به شمار آيد.
اين فرصت آسماني به سرعت مي گذرد و اكنون تنها بيست روزش باقي است. كاش چنان در اين شهر ساكن شويم و چنان به آن انس بگيريم و چنان اهل حقيقتش باشيم كه در هول و هراس قيامت ما را نيز چنين صدا بزنند و به احترام و عزت بخوانند و بگويند كه : " جناب آقاي رجبي ، سركار خانم رجبي ! بفرماييد داخل !"

سلمان فارسي" كتابي جمع و جور و بسيار خواندني است كه با چاپ خوب و حروفچيني چشم نواز و تصاوير رنگي زيبا به قلم روان دكتر عباس ملكي توسط دفتر نشر به چاپ نهم رسيده است. قيمت پشت جلد پنج هزار و پانصد تومان است كه براي سفارش هاي زياد سي درصد تخفيف دارد ، اين كتاب هم براي بزرگسالان مناسب است و هم براي كودكان و نوجوانان و فرصتي براي آشنايي بيشتر با اين افتخار بزرگ ايران و ايرانيان .
تلفن تماس ٠٢١٣٣١١٤٢٨٨ و ٠٢١٣٣٩١٢٣٥٥ نشاني سايت : www.dnfpub.com

پيشنهاد مي كنم دوستان گفتگوي خبرگزاري مهر را بخوانند. قسمت اولش منتشر شده و حاوي موضوعات مهمي است در باره وحدت فعال و وحدت منفعل http://mehrnews.com/news/3578173/

خدا اين روضه را از ما نگيرد ... كه بي اشك عزا دلها بميرد... هيأت قمر بني هاشم /سوهانك@ghamarebanihashem

جشن بيستمين سالگرد تأسيس خانه روزنامه نگاران جوان شنبه اول اسفند ماه برگزار مي شود، لطفا رسانه باشيد و رفقاي قديمي را خبر كنيد !

دوستان مجله تربيت در گفتگويي پيرامون كارنامه انقلاب اسلامي پرسيدند بعد از سي و هفت سال به آرمانهاي اساسي و شعارهاي جوهري انقلاب چه نمره اي مي دهي ؟ گفتم : از صد نمره ، استقلال صد ، آزادي و جمهوري هفتاد و پنج ، اسلامي بيست و پنج

ديدار رهبران دو كليساي كاتوليك و ارتدوكس بعد از هزار سال ! خبري بسيار مهم بود كه مثل خيلي موضوعات مهم جهاني در داخل كشور مورد غفلت قرار گرفت. اين خبر و اين تصوير ( و آثار و نتايج اين ديدار در آينده ) بيش از اينها سزاوار تأمل و دقت و عبرت است. مي دانيم كه اختلافات درون ديني مذاهب مسيحي بسيار بيش از اختلافات مسلمين است اما سالهاست در داخل كليساي كاتوليك به هماهنگي و انسجام مشغولند و اينك نيز پس از هزار سال دو كليساي كاتوليك و ارتدوكس براي مصالح مشترك از جمله سرنوشت مسيحيان خاورميانه در كنار هم نشسته اند ، به قول حضرت امير صلوات الله عليه : "عجبا من جد هؤلاء في باطلهم و فشلكم عن حقكم"! اينها نه مدعي اخلاص هستند و نه از شب اول قبر حرف مي زنند اما براي بقاي دينشان چنين مي كنند ، ولي ما با همه اشتراكاتمان و عليرغم همه شعارهايمان سر يك انتخابات مجلس يا خبرگان داريم دين و دنياي هم مسلكان و همراهان خود را به باد مي دهيم ، وحدت با غير شيعيان پيشكش مان ! فاعتبروا يا أولي الأبصار ...

یكي از درخشان ترين ستاره هاي آسمان دل من ، برادري بزرگوار و استادي عزيز، جناب سيدمهدي شجاعي ؛ تركيبي از عشق قدسي و ادب ذاتي و صفاي باطن و اخلاص نيت با فهم عميق و لطافت بيان و ذوق هنري و ... كه تأثير فراوان در همه اين سالهاي من گذاشته است و حق بزرگي بر گردنم دارد.

بالاخره كتابها را بعد از هفت سال جستجو در كتابخانه ها و كتابفروشي هاي كهنه و قديمي لبنان پيدا كردم ، كتابها مال هشتاد ، هشتاد و دو سال قبل است و تأليف نويسندگان مسيحي در دفاع از اسلام و شخصيت رسول اكرم صلى الله عليه و آله. موضوع ستايش مسيحيان عرب و تجليل و تكريم آنان از رسول خدا و پيامبر اكرم چنان عميق و گسترده است كه هر چه پيشتر مي روي باز مي بيني به همه ابعادش نرسيده اي و هنوز گوهرهاي كشف نشده فراوان دارد. امروز ظهر يك شاعر مسيحي كه از همين كشف هاي تازه بود مي گفت وقتي من نوجوان بودم پيرمردي كاهن به من گفت اگر مي خواهي به اوج ادب و حكمت برسي فقط برو نهج البلاغه امام علي را بخوان !

یكي از دروغ هايي كه اين چند وقت درباره من گفته شد اين بود كه فلاني را مرحوم آقاي مجتهدي اخراج كرده ! در حاليكه اصلا هرگز افتخار طلبگي در اين مدرسه را نداشته ام ! آقا حامد مجتهدي تهراني از لطف و محبتشان پستي در صفحه اينستاگرام خود در باره دروغهايي كه اين روزها در باره من گفته شده گذاشته اند. بقيه دروغ ها هم مثل همين بود ، از شاگردي من در محضر مرحوم فضل الله و پول گرفتن از ايشان ! تا نامه تهديد آميز يكي از خطباي قم به بنده ! از آنجا كه به توصيه خيرخواهانه برخي علما و فضلاي قم و تهران پست اينستاگرام را حذف كرده بودم و نمي خواستم در فضاي متشنج اين روزها به آن برگردم فعلا چيزي ننوشتم اما به زودي شرح مبسوطي از ماجرا خواهم نوشت تا دوستاني كه در اين باره از من سوال مي كردند بدانند قصه از چه قرار بوده است.@hamedmojtaheditehrani

آقاي صائبى ( معاون فرهنگى خوش ذوق متروي تهران ) هم در صفحه خودشان عكسي از كارت عضويت خانه روزنامه نگاران جوان گذاشته اند و خاطرات آن دوره را زنده كرده اند

دقيقا بيست سال پيش در مثل چنين وقتي خانه روزنامه نگاران جوان تأسيس شد. براي آموزش سواد رسانه اي و تربيت نيروي حرفه اي در عرصه رسانه و تنها در مدت دو سال و نيم كاري كرد كه به الگوي بسياري از مراكز فرهنگي تبديل شد و نسلي از فعالان فرهنگي را پرورد كه اكنون هر كدام در جايي مي درخشند ، شايد سالها بعد بتوانم بگويم كه چه جريان هايي و چگونه اين فرصت بي نظير را از جوانان كشور گرفتند و چه حوادثي در پشت صحنه اين رويكرد آينده نگر و متفاوت را ناكام ساخت.

صفحه‌ها

محمدرضا زائری از کودکی و نوجوانی هرچه پول به دست می‌آورد، کتاب می‌خرید و می‌خواند. من شهادت می‌دهم که او عنصری است که باز فکر می‌کند و آزاد می‌اندیشد. تجربه تحصیل در داخل و خارج از کشور را توامان دارد و به همین ترتیب با فرهنگ‌های زیادی در جهان آشنایی دارد. ایشان اگر به ما افتخار پوشیدن لباس‌مان (لباس روحانیت) را نمی‌داد، می‌توانست در بسیاری از کانون‌های اجتماعی فرو برود، اما امروز به خودمان می‌بالیم که در لباس روحانیت چنین افرادی جای دارند.

سید محمود
دعایی
سرپرست موسسه اطلاعات
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self