ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

شنبه, 1394/07/18 - 00:43

اکبر عبدي تقصيري ندارد!

چند روز است که فايل ويدئويي يک برنامه ترکيبي تلويزيون در عيد غدير با حضور اکبر عبدي در شبکه هاي اجتماعي دست به دست مي گردد و همه درفشاني و ادب هنرمند محبوب و مشهور را با حيرت و تعجب تماشا و تکرار مي کنند.

به نظر من اکبر عبدي خيلي تقصيري ندارد زيرا او دقيقا همان طور که خود در انتهاي صحبت هايش به صراحت مي گويد خواسته صداقت به خرج بدهد و دروغ نگويد و خودش باشد !( و اتفاقا از اين بابت من او را به برخي مجريان هوشمند تلويزيون که اصلا خودشان نيستند و مي دانند هر جايي چه بگويند و چگونه حرف بزنند ترجيح مي دهم !)

اکبر عبدي تقصيري ندارد ، بلکه تقصير اتفاقا از خود ماست و مشکل از رسانه ملي است که قرار بوده دانشگاه عمومي باشد و اخلاق و ادب و معرفت و آگاهي را ترويج کند اما به اين ابتذال و درماندگي افتاده است.

نه اکبر عبدي و نه هيچ هنرپيشه ديگري ادعا نکرده اند که استاد هستند و قرار است اخلاق و ادب را ترويج کنند. هنرپيشه ها ، ستاره هاي موسيقي ، هنرمندان ، بازيکنان فوتبال و ... در همه جاي دنيا به دلايلي که کاملا مشخص است (از جمله تبعات شهرت و ثروت و محدوديت آموزش هاي اخلاقي و تربيتي) اتفاقا به بي ادبي و بي اخلاقي معروفند. اين گونه افراد به طور طبيعي بددهان و بي ادب هستند ، به سيگار و مواد مخدر معتادند ، چند بار ازدواج مي کنند و خانواده پايداري ندارند.

گرچه در ايران و کشورهاي شرقي و اسلامي گاهي به اقتضاي فرهنگ عمومي شرايط اندکي بهتر است اما به هر حال تصور عمومي مخاطب ما نيز از چنين افرادي معمولا تصور يک شخص فرهيخته و متخلق يا يک استاد فرزانه دانشگاه نيست.

مشکل اما وقتي شروع مي شود که صداوسيماي ما به هر بهانه اي مخصوصا در اعياد و مناسبت هاي سراسري که اتفاقا مخاطب بيشتري هم دارد از اين چهره ها در بهترين ساعات و جذاب ترين بخش ها مانند ساعت تحويل سال نو و گاهي تا ده ساعت متوالي استفاده مي کند و جالب تر آن که آنتن زنده را به راحتي در اختيارشان قرار مي دهد تا هر چه مي خواهند بگويند و خاطره تعريف کنند و تحليل ارائه دهند و ... جالب تر هم اينکه مجريان برنامه ها در بسياري از اوقات آنان را با عبارت "استاد" خطاب مي کنند!همين شيوه صداوسيما و همين ذائقه سازي عمومي باعث شده تا مراکز فرهنگي ، مؤسسات ، نهادهاي دولتي و ... براي مراسم خود اين افراد را دعوت کنند و با پرداخت هزينه هاي سنگين براي حضور اين "استاد"ها وقت مردم را در اختيارشان قرار دهند و اين گردونه سطحي گرايي و لمپن بازي روز به روز شتاب بيشتري بگيرد تا جايي که برخي واسطه هاي حرفه اي که دلالي اين گونه برنامه ها و استيج ها را بر عهده دارند به صورت يک صنف جدي و تازه درآمده اند.

همه جاي دنيا هنرپيشه و مطرب و فوتباليست و رقاص و نوازنده و بازيگر دارند اما هيچ جاي دنيا آنها را «استاد» خطاب نمي کنند و به جاي «استاد» نمي نشانند.

همه جاي دنيا اتفاقا به بزرگترين بازيکنان و بازيگران با لحني کاملا عادي جورج و رونالدو مي گويند و هر بدوبيراهي را هم نثارشان مي کنند و هيچ وقت آنان را حضرت استاد فلان و جناب مستطاب بهمان نمي خوانند، بلکه فقط در باره بازي شان با آنها حرف مي زنند! هنرپيشه اي ساده هر چند توانمند و محبوب را «استاد» گفتن و براي مناسبتي عظيم مثل عيد غدير هنرپيشه و مطرب و فوتباليست را الگو کردن نتيجه طبيعي اش همين است.تقصير از اکبر عبدي نيست ، تقصير از همه ما و شماست که اشتباه گرفته ايم!

ایـــــجاد دیـــدگاه

محمد رضا زائری ادامه دهنده گفتمانی است که سابقه دارد و آغاز کننده این گفتمان آیت‌الله مرتضی مطهری و آیت‌الله بهشتی بودند.

کوروش
علیانی
نویسنده و روزنامه نگار
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self