ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

شنبه, 1394/09/07 - 10:33

چفيه يك تكه پارچه ست كه ره گم نشود!

سخنان صريح رهبر انقلاب در ضرورت حفظ جايگاه و اقتدار بسيج و تجليل ويژه ايشان از اين نهاد انقلابي و مردمي به طور واضح نقش نيروهاي مردمي جبهه مقاومت را در استمرار انقلاب اسلامي برجسته ساخت.

از ديدگاه پيشواي امت اسلامي بسيج عمومي مردم مهمترين عامل تداوم انقلاب و ضامن ناكامي هدف نفوذ دشمن است.

روح بسيج پاي بندي به آرمانها و ارزشهاست و هوشياري و بصيرت در توجه به اهداف كلان نظام. روحيه بسيجي وفادار ماندن به رهبري و پايبندي به عهد امام راحل است. 

در اين نقطه يك تهديد جدي اين است كه با مرور زمان بيش از آن كه به اين اصول و مباني بيانديشيم در ظراهر متوقف شويم و به نمادها و نشانه ها بيشتر مشغول گرديم. 

متأسفانه گاهي كسي كه لباس خاكي بپوشد و سربند و چفيه داشته باشد ولي هيچ كار جدي نكند را بيشتر بسيجي مي دانيم تا كسي كه ظاهرش متفاوت باشد اما در عمل و رفتار كاري جهادي را پيش ببرد و مثلا به اقتصاد مقاومتي كمك كند !

كسي كه پشت سر هم عباراتي نظير مقام عظماي ولايت و امام خامنه اي و حضرت آقا و... بر زبان بياورد را بيشتر معتقد به رهبري مي دانيم تا كسي كه به طور معمولي از رهبر انقلاب ياد كند اما در عمل واقعا براي تحقق آرزوها و رهنمودهاي ايشان بكوشد !

يكي از دام هاي شيطان و راههاي نفوذ دشمن اين است كه ما را تنها در ظواهر و نمادها و نشانه ها متوقف كند.همان طور كه براي مسافر حج "كعبه يك سنگ نشان است كه ره گم نشود!" و حقيقت حج تعبد و بندگي حق است ، به همان ترتيب براي بسيجي انقلابي نيز نمادهايي چون سربند و چفيه تنها نمادهايي هستند كه بر روح مقاومت و استمرار مسير جهاد تأكيد مي كنند. 

حقيقت بسيج آن روحيه پايداري و ايستادگي و اين روح جهاد و مقاومت است كه فارغ از ظواهري چون چادر و چفيه يا ريش و تسبيح تحقق مي يابد و افقي به گستردگي همه جبهه هاي مبارزه با استكبار غربي و استبداد شرقي دارد از يمن و بحرين تا عراق و سوريه. 

جبهه گسترده مقاومت كه راهپيمايي عظيم اربعين يكي از تجليات برجسته معنوي آن است آرام آرام از همه آزادگان جهان عضو گيري مي كند و درخت مباركي كه امام خميني سالها پيش نشانده است امروز ميوه هاي شيرين خود را در پرچم هاي رنگارنگي نشان مي دهند كه از كشورهاي مختلف آمريكايي و اروپايي يا آسيايي و آفريقايي در سيل خروشان زائران كربلاي حسيني به اهتزاز درآمده اند.

ایـــــجاد دیـــدگاه

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری می‌تواند روزه باشد و به ما هم قهوه بدهد و خود هم ننوشد و این امر به خودی خود یک توانمندی و یک نسخه ارزشمند است که این شخص تکیه‌ بر داشته‌های ظاهری و تقوای خودش نداشته باشد و همواره «طریقة‌الشریعت» را منظور کند که می بینیم این موضوع در چه جاهای ظریفی می تواند خود را نشان دهد.

رضا
امیرخانی
نویسنده و منتقد ادبی
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self