ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

یکشنبه, 1395/03/30 - 07:43

زائری در گفتگو با نسیم؛

زندگی شبانه ماه رمضانی را جدی بگیریم

حجت‌الاسلام زائری گفت: یکی از مواردی که می‌تواند روزه گرفتن را برای مخاطب مخصوصا قشر نوجوان ساده تر،جذاب تر و شیرین تر بکند این است که در طول روزهای ماه مبارک رمضان استراحت کنند و شب ها به تفریح و گردش بپردازند.

به گزارش نسیم، مدیر مجموعه فرهنگی سرچشمه گفت: به این دلیل که ماه مبارک رمضان همراه با شب های قدر و شهادت حضرت علی (ع) است ما فکر می کنیم که ماه رمضان همراه با گریه و عزاداری است و به این دلیل اغلب تصوری که از ماه مبارک رمضان داریم تصور شاد و فرحناکی نیست و این درحالیست که ماه مبارک رمضان به عنوان یک عید عمومی باید شناخته بشود.

حجت الاسلام محمد رضا زائری ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: روزه اساس و پایه زندگی مومنانه فرد و جامعه است و ما به عنوان پدر خانواده،مدیر یک مجموعه فرهنگی و سیاستمدار اجتماعی در سطح کلان وظیفه داریم شرایط گرفتن درست روزه وخواندن نماز را فراهم کنیم و یکی از دلالیلی که گاهی باعث کوتاهی در گرفتن این امر مقدس می شود این است که ما زمینه های مختلف را از جهات مختلف فراهم نمی کنیم.

وی افزود: یکی از مواردی که می تواند روزه گرفتن را برای مخاطب مخصوصا قشر نوجوان ساده تر،جذاب تر و شیرین تر بکند این است که در طول روزهای ماه مبارک رمضان استراحت کنند و شب ها به تفریح و گردش بپردازند.

مدیر مجموعه فرهنگی سرچشمه بیان کرد: از طرفی دیگر به این دلیل که ماه مبارک رمضان همراه با شب های قدر و شهادت حضرت علی (ع) است ما فکر می کنیم که ماه رمضان همراه با گریه و عزاداری است و به این دلیل اغلب تصوری که از ماه مبارک رمضان داریم تصور شاد و فرحناکی نیست و این درحالیست که ماه مبارک رمضان به عنوان یک عید عمومی باید شناخته بشود.

حجت الاسلام زائری در ادامه درباره طرح تهران گردی مجموعه فرهنگی سرچشمه گفت: برنامه تهران گردی که برای شب های ماه مبارک رمضان پیش بینی شده است دو عنصر دارد که یک عنصر آن توجه به موضوع خانواده و عوامل مختلفی است که می تواند روابط درون خانواده را گرم تر و صمیمی تر کند و با توجه به مشکلاتی که امروزه از جهت اجتماعی با آن مواجهه هستیم و خود مشکلات زمینه ساز بسیاری از آفت ها و آسیب های فرهنگی است مجموعه سرچشمه از مدت ها پیش با راه اندازی کلینیک خانواده و مرکز مشاوره درصدد بوده که برنامه های متنوعی را برای ترویج ازدواج،تحکیم بنیان خانواده، تقویت روابط عاطفی درون خانواده داشته باشد.برنامه هایی مثل گردشگری و تهران گردی و هر برنامه متنوع و جذاب دیگری یکی از اهدافش به طور جدی این است که خانواده ها در آن مشارکت کنند.

وی درخصوص عنصر دوم این تور تهرانگردی افزود: عنصر دوم توجه به زندگی شبانه در ماه مبارک رمضان است.طبیعتا با توجه به اقتضای فرهنگی و دینی کشورمان نوع زندگی شبانه در ایران با کشورهای دیگر متفاوت است که بارزترین جلوه و بروز و ظهور زندگی شبانه در ماه مبارک رمضان است که افراد شب ها در مساجد، سینماها و مراکز تفریحی و ... حضور دارند و به این دلیل که خانواده ها می خواهند از گرمای روز به نوعی فرار کنند برنامه های تفریحی خود را در شب قرار می دهند.

مدیر مجموعه فرهنگی هنری سرچشمه بیان کرد: زندگی شبانه در ماه مبارک رمضان نکته بسیار مهمی است مخصوصا برای نوجوانان که روزه گرفتن برایشان مشکل است و اگر به طور طبیعی افراد بتوانند ساعت کاریشان را طوری تنظیم کنند که روزها استراحت و شب ها را بیدار باشند طبیعتا در روزه گرفتن افراد موثر است.

وی افزود: مجموعه سرچشمه دغدغه ای داشت که بتواند مراکز و موسساتی برای ارائه خدمات گردشگری به خانواده های مذهبی و متدین و افرادی که می خواهند در محیط سالم و مطمئن گردشگری بکنند فراهم بکنیم.این موضوع گردشگری موضوع مهمی است زیرا سفر یک جایگاه بسیار مهمی در فرهنگ دینی ما دارد و از طرفی سفر یکی از ابزارهای بسیار مهم برای گذران اوقات فراغت و رشد فرهنگی و اجتماعی افراد است.

زائری تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که برخی مراکز گردشگری دارند این است که اگر کسی بخواهد یک سفر امن و سالم داشته باشد و در یک محیط خانوادگی به سفر برود به سختی می تواند گزینه مناسب را پیدا کند.

وی در ادامه بیان کرد: معمولا افرادی که در این تورها حاضر می شوند چه به جهت پیدا کردن غذای حلال در سفرهای خارجی و چه از جهت اقامه نماز در محیطی مناسب و چه از جهاتی دیگر که ملاحاظات خانواده ها از لحاظ اخلاقی و .. است دچار مشکل می شوند و بارها مواردی پیش آمده است که افرادی برای سپری کردن تعطیلات خود به مسافرت می روند اما به دلیل نامناسب بودن فضای تور از نیمه های راه بر می گردند.

حجت الاسلام زائری خاطر نشان کرد: کلینیک خانواده سرچشمه یکی از برنامه هایی که برای مراجعه کنندگان پیش بینی کرده بود اجرای یک تور گردشگری بود که ما با تهران گردی شروع کردیم وامیدواریم بتوانیم این مسیر را ادامه بدهیم.

ایـــــجاد دیـــدگاه

 بيست سال بعد مي‌توان دريافت كه محمد‌رضا زائري فراتر از آنچه اكنون از او مي‌بينيم بوده است و اين نشان از همت و پشتكار و تلاش طاقت‌فرساي او دارد.

سید مهدی
شجاعی
نویسنده
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self