ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

سه شنبه, 1395/04/08 - 01:08

همه بايد "خود"خواه باشيم !

انسان به طور طبيعي و بر اساس خلقت خداوند بيش از هر چيز در زندگي به خودش اهميت مي دهد و اتفاقا اين چيزي نيست كه ناپسند باشد. 

انسان در زندگي دنيا همه چيز را با محوريت خود مي سنجد و محاسبه مي كند و بيش از هر چيزي به سلامت خود مي انديشد چنان كه مي گويند اقتصاد سلامت بزرگترين اقتصاد در دنياست (معادل مجموع اقتصاد نفت ونظامي ومخابرات )

اسلام به ما نمي گويد به فكر خودت نباش،  بلكه به ما فهم كاملتري از خودمان مي دهد و با ارتقاي معرفت ما از سطح درك محدود مادي به سطوح بالاتر باعث مي شود تا درك كاملتري از خود پيدا كنيم. 

سه شنبه, 1395/04/01 - 11:37

آموزش زبان انگليسي لازم است

چندي پيش رهبر فرزانه انقلاب در ديدار معلمان به درستي بر لزوم مراقبت در آموزش زبان هاي خارجي تأكيد كرده و فرمودند كه نبايد به زبان انگليسي منحصر شود. 

متأسفانه سخن دقيق رهبر انقلاب به درستي فهميده نشد و گرچه معمولا به عمق سخنان ايشان توجه نمي شود اين بار حتى ظاهر و سطح سخن ايشان مورد غفلت و بدفهمي واقع گرديد. 

سه شنبه, 1394/12/25 - 09:02

نفوذ دشمن از كجا شروع شد ؟

تأكيد مجدد رهبر بزرگوار انقلاب بر راههاي مختلف و متنوع نفوذ دشمن حساسيت و اهميت اين موضوع را برجسته ساخت. 

نفوذ دشمن يك مبناي وحياني و قرآني دارد كه از آغاز خلقت مورد اهتمام شيطان بوده است و خداوند نيز بر آن صحه گذاشته است. 

شنبه, 1394/12/15 - 12:14

اصولگرايي اصلاح طلبانه يا اصلاح طلبي اصولگرايانه

چندماه قبل از انتخابات مجلس و خبرگان با قدري دقت در حال و هواي جامعه ( مثل شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي و محيط عمومي ) به راحتي مي شد دريافت كه فضاي اجتماعي مخاطبان عمومي مثل هميشه با تصورات سياسيون فاصله دارد. 

روشن است كه وقتي از مردم و جامعه سخن مي گوييم همه مردم از شهرهاي كوچك و روستاها تا كلانشهرها را در نظر داريم و هنگامي كه در باره ايران حرف مي زنيم همه جغرافياي كشور را در نظر مي گيريم.

شنبه, 1394/12/08 - 10:04

نتايج انتخابات را از چشم ديگران ببينيد !

وقتي كه اصغر فرهادي نامزد جايزه اسكار شد در داخل ايران حرف و حديث هاي فراوان پديد آمد. يكي به محتواي فيلم " جدايي نادر از سيمين " ايراد مي گرفت و ديگري به كراوات پوشيدنش انتقاد داشت. يكي اختصاص جايزه اسكار به اين فيلم را نقشه آمريكا براي جذب او مي دانست و ديگري از تأثير اين موضوع بر فضاي فيلمسازي كشور نگران بود. 

در كنار همه اينها البته در خارج ايران اتفاق ديگري رخ داد. گروهي از سلفي هاي مصر كه گرايشات وهابي داشتند در قاهره بر عليه اين فيلم تظاهرات كردند ، نكته جالب ماجرا اين بود كه آنها به اعطاي جايزه به يك فيلمساز شيعه اعتراض داشتند! 

یکشنبه, 1394/11/25 - 09:01

سي و هفت سال ديگر ما نيستيم !

يكي از اعضاي شوراي قانون اساسي لبنان كه حقوقداني مسيحي و فرانسوي مآب است و مواضع سياسي كاملا مخالف حزب الله دارد مدتي پيش در گفتگويي پيرامون ساختارهاي سياسي كشورهاي عربي مي گفت : نظام ولايت فقيه و مردم سالاري ديني شايسته ترين نظام حاكميتي براي كشورهاي عربي است . من كه از اين موضع به شدت تعجب كرده بودم با شگفتي پرسيدم : شما كه هميشه مخالفت مي كنيد ! ادامه داد: فقط مشكل شما اين است كه نمي دانيد چگونه اين ساختار جديد ابداعي خود را به ادبيات قانوني و حقوقي بسته بندي و عرضه نماييد و با زبان بين المللي معرفي كنيد !

شنبه, 1394/11/24 - 09:32

فقط يكبار چنين فرصتي فراهم مي شود !

معروف است كه دو زن بر سر نوزادي اختلاف داشتند و هر يك مدعي مادري او بود. قضاوت به امير حكيمان رسيد و فرمود كه با شمشير نوزاد را نصف كنند ! مادر واقعي كسي بود كه از ادعاي خود دست كشيد زيرا حاضر به آسيب پاره تنش نبود.

شرايط فعلي جمهوري اسلامي وادعاي مادري برخي سياسيون براي انقلاب در سايه تهديدهاي منطقه اي و جهاني حكايت آن فرزند و مادر است.

پيروزي انقلاب اسلامي و تحقق يك نظام سياسي جديد بر اساس باورهاي ديني و در چارچوب مشاركت سياسي ملي شرايط جديدي براي مسلمانان فراهم ساخت كه تنها در سايه مكتب اهل بيت قابل تحقق بود .

شنبه, 1394/11/10 - 09:44

آقا بيايند مشكلات ما را حل كنند !

تجربه هاي ناكام قرنها تلاش نخبگان و برگزيدگان در كشورها و مجتمعات گوناگون انساني ناتواني بشر در اصلاح جهان را به وضوح آشكار ساخته است. 

اينك همه انسان ها بيش از هر زمان ديگر نياز به ظهور يك منجي غيبي و آسماني را براي حل مشكلات جهان احساس مي كنند. 

باور قلبي و اعتقاد ديني ما اين است كه فرزندي ازدودمان پيامبر خاتم به عنوان مصلح جهاني خواهد آمد و عدل و داد را در سراسر گيتي خواهد گسترد. 

یکشنبه, 1394/10/27 - 12:20

مصيبت جلسات رسمي !

يكي از مصيبت هاي مسؤولان مخصوصا مديران فرهنگي ما  اضطرارشان براي حضور در جلسات پياپي و متعدد است كه گاه نه تنها هيچ خاصيتي ندارد بلكه فرصت هيچ كاري نيز براي ايشان نمي گذارد. 

از يكطرف مجال ارتباط با مردم و حضور مستقيم و سركشي به حوزه كاري شان را از ايشان مي گيرد و از طرف ديگر روز به روز آنان را بيشتر به حلقه هاي بسته و ادبيات رسمي و كليشه اي عادت مي دهد. حتى در نماز جمعه كه قرار است ميعادگاه مردمي باشد باز در صف اول با نرده ها از بقيه جدا شده اند. 

شنبه, 1394/10/19 - 11:51

هوا خيلى آلوده است !

هرچه مي گذرد خطر آلودگي هواى كلانشهرها بيشتر قابل لمس مي شود. اگر پيش از اين تهديد آلودگي هوا تنها به تهران يا برخي شهرهاي بزرگ محدود بود اكنون روز به روز گستردگي جغرافيايى بيشتري مي يابد و اگر پيش از اين تنها به تشخيص حسگرهاي دستگاهها و ابزارها منحصر مى شد اكنون به سادگي در آمار آسيب هاي جسمى نوزادان يا مرگ و مير كهنسالان قابل مشاهد است . هركسي براي اولين دفعات در اين هوا نفسي بكشد با سرفه و خس خس سينه اش تهديد و خطر را حس خواهد كرد. 

یکشنبه, 1394/09/22 - 10:33

رمان به مثابه يك فرصت اجتماعي

ارتباط روحانيون با ادبيات مدرن - كه اينجا مقصودم داستان كوتاه و رمان است- از سالها پيش كاملا جدي بوده است و لااقل نمونه هاي برجسته اي از اين رابطه در دهه هاي اخير ميان طيفي از روحانيون روشنفكر حوزه هاي علميه وجود دارد. از مطالعه گسترده آثار نويسندگان معاصر ( امثال آيت الله خامنه اي ) تا جلسات نقد و تحليل آثارشان ( مرحوم صفايي حائري كه به عين ، صاد مشهور بود ) بگيريد تا برگزاري جلسات آموزشي داستان نويسي در برخي نهادهاي حوزوي قم و مشهد و تهران و اصفهان مثل دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم.

شنبه, 1394/08/30 - 10:11

نجات در خودانتقادي است !

يكي از مهمترين اسباب نجات و سلامت در هر نظام فردي و اجتماعي ، مراقبت دروني و مستمر است.

حتى در يك وسيله يا ابزار صنعتي و فني هم با پيشرفت تكنولوژي و دانش بشري مهمترين بخش كه ضامن حفاظت از آن خواهد بود جزء مراقب و هشداردهنده و كنترل كننده خودكار است.   

براي همين در دستورات ديني و روايات و احاديث مذهبي موضوع مراقبت و محاسبه نفس تكرار و تأكيد مي شود و به ما هشدار مي دهند كه مهمترين نياز ما يك واعظ و هشدار دهنده دروني است كه اگر به خاطر تداوم غفلت و تراكم گناه از كار بيافتد و بي اثر شود ديگر انسان در مقابل آسيب ها و خطرات ايمن نخواهد بود. 

شنبه, 1394/08/23 - 13:23

چرا تكرار كلمه "نفوذ" فقط ؟

فرض كنيد رهبر بزرگوار انقلاب اسلامي روزنامه خراسان را مورد خطاب قرار دهند و بفرمايند : "روزنامه خراسان بايد ازدواج آسان را ترويج كند" و بعد از آن هر روز اين جمله در صفحه اول روزنامه به شكل برجسته تكرار شود ، اما هيچ اتفاقي در جهت گيري سياستهاي تحريريه و محتواي صفحات و انتخاب سوژه ها و تعيين تيترها صورت نگيرد ! آيا به نظر شما آنچه مد نظر رهبر انقلاب بوده محقق شده و ايشان از اين روند راضي خواهند بود ؟ 

شنبه, 1394/07/18 - 00:43

اکبر عبدي تقصيري ندارد!

چند روز است که فايل ويدئويي يک برنامه ترکيبي تلويزيون در عيد غدير با حضور اکبر عبدي در شبکه هاي اجتماعي دست به دست مي گردد و همه درفشاني و ادب هنرمند محبوب و مشهور را با حيرت و تعجب تماشا و تکرار مي کنند.

به نظر من اکبر عبدي خيلي تقصيري ندارد زيرا او دقيقا همان طور که خود در انتهاي صحبت هايش به صراحت مي گويد خواسته صداقت به خرج بدهد و دروغ نگويد و خودش باشد !( و اتفاقا از اين بابت من او را به برخي مجريان هوشمند تلويزيون که اصلا خودشان نيستند و مي دانند هر جايي چه بگويند و چگونه حرف بزنند ترجيح مي دهم !)

صفحه‌ها

محمدرضا زائری از کودکی و نوجوانی هرچه پول به دست می‌آورد، کتاب می‌خرید و می‌خواند. من شهادت می‌دهم که او عنصری است که باز فکر می‌کند و آزاد می‌اندیشد. تجربه تحصیل در داخل و خارج از کشور را توامان دارد و به همین ترتیب با فرهنگ‌های زیادی در جهان آشنایی دارد. ایشان اگر به ما افتخار پوشیدن لباس‌مان (لباس روحانیت) را نمی‌داد، می‌توانست در بسیاری از کانون‌های اجتماعی فرو برود، اما امروز به خودمان می‌بالیم که در لباس روحانیت چنین افرادی جای دارند.

سید محمود
دعایی
سرپرست موسسه اطلاعات
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self