ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

یکشنبه, 1394/09/01 - 08:57

مسجد ضرار را باید خراب کرد.

شب پنجم روضه مجموعه فرهنگی عاشوراییان

1 آبان ماه 94

 

همه عزاداری می‌کنند

ما به اندازه ظرف محدود و معرفت اندکمان فقط می‌فهمیم که امشب (شب عاشورا)  بسیار مهم است و فرشته‌ها و ملائکه الهی اطراف عزاداران ابا‌عبدالله می‌گردند، بسیاری از ارواح شهدا همراه شما در این مجالس، عزاداری می‌کنند. ارواح اولیا خدا و انبیا معصومین در کربلا و به محضر سید الشهدا علیه السلام می‌رسند.

شکرگذاری، ادب است

شنبه, 1394/08/30 - 09:53

بعضی‌ها با مشغول کردن به حاشیه‌ها، ما را از اصل غافل می‌کنند

شب چهارم روضه مجموعه فرهنگی عاشوراییان

30 مهرماه 94

مجلس امام حسین علیه السلام و استغفار فرشتگان

 

در مقابل تهدیدها، چه  واکنش نشان می‌دهید؟

غیرت ناشی از احساس تعهد برای نگهبانی و مقاومت از آنچه خداوند به انسان امانت داده و رفتار و واکنش متناسب با تهدید است. خطرات بسیاری این امانت‌ها را تهدید می‌کنند، اگر کسی تهدیدی را ملاحظه کرد اما نسبت به آن بی‌‎اعتنا و بی توجه بود به او بی‌غیرت گویند؛ چه این تهدید متوجه ناموس و کیان و خانواده او باشد یا متوجه دین و اعتقاد او باشد.

سه شنبه, 1394/08/26 - 10:58

نمی‌توان گفت که من فقط می‌خواهم با کسی ازدواج کنم تا با هم نسکافه بخوریم!

شب سوم روضه مجموعه فرهنگی عاشوراییان

29 مهرماه 94

 

بی اعتنایی نسبت به پیرامون ممنوع!

موضوع پیرامون غیرت بود. غیرت؛ به معنای احساس تعهّد و مسئولیّت برای محافظت از آن‌چه خداوند به انسان امانت داده و واکنش نشان دادن، متناسب با شرایطی که در آن قرار گرفته است، می‌باشد. غیرت یعنی این که انسان نسبت به پیرامون، آینده، جهان هستی، برادران و خواهران خودش، بی‌اعتنا نباشد و احساس مسئولیّت کند.

 

تعهد: یک دایره وسیع

یکشنبه, 1394/08/24 - 12:13

آن جایی که دل شما لرزید، خداوند به داد شما می‌رسد

شب دوم روضه مجموعه فرهنگی عاشوراییان

28 مهرماه 94

 

تنها به فکر خود نباش

صدقه دادن در واقع نوعی اظهار توجه به دیگران است. دین آمده است تا به ما بگوید، تنها به فکر خود نباش، دین داری، مسلمانی و خداپرستی یعنی همین. بسیاری از بلاهایی که در زندگی با آن روبه‌رو می‌شویم، به دلیل غفلت از این موضوع است.

دل کسی را نشکن

شنبه, 1394/08/23 - 10:35

جلوگیری از نفوذ دشمن با چرت زدن حاصل نمی شود!

شب اول روضه مجموعه فرهنگی عاشوراییان

27 مهرماه 94

مجلس امام حسین علیه السلام و استغفار فرشتگان

این چند شب بهره گیری معنوی برای همه ما هست. در روایت دارد هر دو نفری که کنار هم بنشینند و فضایل و مناقب اهل بیت و مصائب ال الله را بیان کنند و روایت و حدیثی بخوانند، نفر سوم آن ها فرشته ای است که برایشان استغفار می کند. ما دور هم جمع شدیم تا وقتی که بیرون می رویم، بیش تر شده باشیم. در حدیث است: اگر شکر  کنید زیادترتان می‌کنم، بزرگترتان می کنم. انسانی که شکر بکند  ظرفیتش برای بهره گیری بیشتر، افزایش  پیدا می کند.

 

سه شنبه, 1394/06/31 - 12:14

در عرصه فرهنگ ، دولت ها فقط باید سیاستگذاری کنند.

سخنرانی حجت الاسلام محمد رضا زائری در سنگر اجتماعی با موضوع فعالیت فرهنگی دولتی یا مردمی؟

 

 

حوزه فرهنگ دستوری و فرمایش نیست...

موضوع صحبت در واقع بحث دولتی شدن و دولتی بودن فرهنگ یا خصوصی بودن فرهنگ است و اتفاقاً از حسن تصادف رهبر بزرگوار انقلاب در دیدارشان با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع هم پرداختند که اشاره خواهم کرد .

جمعه, 1394/05/16 - 20:10

باید سیاست مان دینی شود نه این که دین مان سیاسی!

سخنرانی حجت الاسلام محمد رضا زائری در سنگر اجتماعی

با موضوع نسبت انقلاب اسلامی و فعالیت فرهنگی

 

ما که از فعالیت فرهنگی در حوزه های مختلف حرف می زنیم، در چهارچوب انقلاب اسلامی فعالیت می کنیم و شاید وقوع انقلاب اسلامی در ایران و معیارهایی که انقلاب اسلامی در جامعه حاکم کرد، به فعالیت ما جهت داده است .

چند مسأله پیش رو:

1ـ نباید دچار توهم شویم

پنجشنبه, 1394/03/07 - 01:59

درد ما گناه است و درمانش استغفار.

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر خداوند چند چیز را به انسان عنایت کرد، حتماً بعد از آن چیزهای دیگر هم خواهد داد. اگر خداوند به کسی توفیق شکر داد حتماً بعد از آن زیادت نعمت و افزونی نعمت و استمرار نعمت را هم خواهد داد. هر کسی توفیق شکر پیدا نمی کند. آنقدر شکر نعمت های خدا و سپاس گزاری از نعمات خدا ارزش دارد هر کسی این توفیق را به او نمی دهد. اما اگر کسی این توفیق را پیدا کرد خداوند خود گفته است که بعد از آن حتماً افزونی نعمت هست.

سه شنبه, 1394/03/05 - 12:21

کرسی آزاد اندیشی «آزادی بیان در اسلام»

 

با سخنرانی حجج اسلام زائری و انجوی نژاد
اعتکاف بزرگ جوانان شیراز - اردیبهشت 1394

حجت الاسلام انجوی نژاد:
ان شاء لله که طاعات و عبادات عزیزان قبول باشد. من خیلی مختصر و کوتاه چند دقیقه‌ای را خدمتتان هستم و بعد ان شالله بحث را شروع می‌کنیم.
 
- مطلب اول اینکه غرض از برگزاری این سمینار استفاده از مهمان بزرگوارمان هست. جناب حاج آقای زائری که به هر حال با مشغلاتی که برای رفت و برگشتشان داشتند، وقت محدودی مشخص شد که باید سریع‌تر سر اصل مطلب برویم تا به پرواز برگشت هم برسند.

دوشنبه, 1394/01/24 - 01:46

در کار فرهنگی باید استانداردهایمان را مشخص کنیم.

از جهت تاریخی مفهوم فعالیت فرهنگی چه معنایی دارد و به چه فعالیت هایی اطلاق می شود؟

کالچر در زبان انگلیسی یک جور برابر نهاده و جایگزین در برابر دینِ کلیسایی است، زمانی که دین کلیسایی از جامعه حذف شد، برای ارتباطات اجتماعی مردم یک جایگزین نیاز داشتند که شد کالچر.

جمعه, 1393/11/24 - 01:21

هم سیاه نمایی غلط است ، هم سفیدنمایی.

این جلسه قرار است در مورد نقش مخاطب، جایگاه و اهمیت اش در فعالیت فرهنگی و این که آیا ما مخاطب محور و مخاطب سالار هستیم یا نه، صحبت کنیم. من در ابتدا جواب نهایی را می دهم: بله ما در فعالیت فرهنگی مخاطب محوریم. نه فقط ما بلکه هر کسی که فعالیت فرهنگی موثر می کند اساساً فعالیت فرهنگی را برای مخاطب انجام می دهد.

شناخت مخاطب تمام اهتمام فعالان فرهنگی است

صفحه‌ها

 بيست سال بعد مي‌توان دريافت كه محمد‌رضا زائري فراتر از آنچه اكنون از او مي‌بينيم بوده است و اين نشان از همت و پشتكار و تلاش طاقت‌فرساي او دارد.

سید مهدی
شجاعی
نویسنده
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self