ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

حجاب با حجاب

نویسنده:
محمد رضا زائری
در کتاب " حجاب بی حجاب" کوشیدیم از ضرورت پرداختن بی پرده به موضوع حجاب سخن بگوییم و " بی حجاب" به حجاب بپردازیم و در کتاب حاضر از این واقعیت تلخ سخن گفته ایم که " با حجاب" رفتار و عملکرد نادرست برخی اشخاص حقیقی و حقوقی، روی زیبا و دلپذیر مفهوم متعالی و آرمانی و ارزشمند حجاب پوشانده شده است. اگر برخی رفتارها و کردارهای نادرست و ناشیانه و گاه تخریبی و فاجعه بار نبود، شاید ابعاد گوناگون اجتماعی  و فرهنگی این حکم الهی و فریضه شرعی به راحتی تبیین می شد و پذیرش آن برای مخاطبان بسیار گواراتر و آسان تر بود. اما باید به صراحت اعتراف کنیم آنچه امروز باعث شده تا وضعیت حجاب در جامعه ما چنان باشد که می دانیم و می بینیم قبل از هر چیز همین حجاب و پرده رفتارها و گفتارهای ناپسند برخی از خودمان است... ... زمانی که روسری اقتصاد کمی کنار رفت و مانتوی سیاست کمی تنگ و کوتاه شد و نظام اداری چکمه پوشید و سیستم قضایی گردن و بازویش را برهنه کرد، به طور طبیعی این واقعیت های تلخ در تصویر زنان کوچه و خیابان خودشان را نشان می دهند. قضیه همین قدر ساده است. باور کنید.

سبک زندگی

نویسنده:
محمد رضا زائری
ماجرا دقیقا از پایین و کف خیابان شروع می شود. یکی از دلایلی که باعث شده است بحث سبک زندگی که حال، جدی مطرح شده است، گاه سر از در و دیوار در بیاورد، همین است که به جای رفتن به کف خیابان، برای سبک زندگی سخنرانی می گذاریم و دوره آموزشی تدوین می کنیم؛ گویی سبک زندگی هم مثل فلسفه و فیزیک یاددادنی و امتحان گرفتنی است! از پایین شمشیر می خوریم و نیزه را بالا، در هوا می زنیم و این می شود که حریف بر ما غلبه می کند. نمونه اش کتاب و ویدئوهای آموزش زبان انگلیسی و بازی های ویدئویی است که فضای ترویج زندگی غربی هستند. آن وقت برای مقابله، جلسه های سخنرانی و آموزشی برگزار می کنیم! در واقع فیلم های سینمایی و سریالهای تلویزیونی کانون اتفاق و جریان است؛نه کلاس درس و کتابخانه و جلسه سخنرانی. آن که باید کار را درست کند، رسانه است؛ یعنی باید کار را از همان جایی درست کرد که خراب شده است...

حجاب بی حجاب

نویسنده:
محمد رضا زائری
حجاب، یک التزام فردی و شخصی نیست که بتوان مثل نماز در خلوت و خفا خواند و یا مثل روزه بی نشان و پنهان بدان پرداخت؛ بلکه انتخابی علنی و جدی و آشکار است که معنا و مفهومی گسترده دارد و آثار و تبعات گسترده ای نیز بر آن مترتب می شود. حساسیت و اهمیت حجاب از جهات مختلف، اقتضا می کند که با نگاهی جامع بدان پرداخته شود و چه در مقام پژوهش و چه در مقام آسیب شناسی و سیاست گذاری برای ترویج و تبلیغ از زاویه حیثیت اجتماعی و فرهنگی خاص آن مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد. این کتاب بیش از آن که بانوان را مخاطب قرار دهد، با فعالان فرهنگی سخن می گوید و می کوشد فضایی برای بررسی جدی تر موضوع حجاب فراهم سازد.

کتاب مقدس

نویسنده:
محمدرضا زائری
نهج البلاغه مرا به قرآن رساند و به قرائت قرآن مشغول شدم. دیدم آنچه می خواهم نمیفهمم. به تفاسیر مراجعه کردم. هرچه بیشتر می فهمیدم، شیفته تر می شدم. بعد به ذهنم رسید که تجوید قرآن را فراگیرم و شدم شاگرد منبر الملک پولس سلامه (شاعر و ادیب برجسته مسیحی)

سلامنامه

نویسنده:
محمدرضا زائری
 تک نگاشت هایی ادبی با مضمون درد انتظار در ابتدای این کتاب آمده است: تقدیم به مادری پاک و مهربان که از جام عشق در کام جانم ریخت و پدری فرزانه و آگاه که ندبه انتظار را بر زبان دلم نهاد.

ضامن آهو (زمزمه های توسل)

نویسنده:
محمدرضا زائری
این کتابچه شامل سروده‌ها و نوشته‌هایی در وصف اهل بیت (ع) بویژه امام رضا علیه السلام است که در قالب آزاد و نثر ادبی به طبع رسیده است. در ابتدای این کتاب آمده است: تقدیم به بردباری و شکیبایی همسرم؛ هدیه ای آسمانی که خداوند چون همیشه بی شایستگی ارزانی ام داشت تا دست توسل و نیازم را به دامان عنایت جد مطهرش  امام موسی کاظم علیه السلام برساند.

نصر الله

نویسنده:
محمدرضا زائری
گفتگوی اختصاصی و یادداشت هایی درباره زندگی و شخصیت دبیرکل حزب الله لبنان این کتاب در سه بخش تنظیم شده که بخش اصلی کتاب با عنوان "مردم ایران قدر نعمت‌های خود را نمی‌دانند" مصاحبه صمیمانه نویسنده با رهبر حزب الله پیرامون حوادث و مبارزات او است، بخش دوم نیز با عنوان "آرزویم شهادت است" ترجمه مصاحبه یک روزنامه‌نگار فرانسوی با سیدحسن است.  گفتگوی اختصاصی و یادداشت هایی درباره زندگی و شخصیت دبیر کل حزب الله لبنان نویسنده در سطرهای اولیه کتاب آورده است؛ «در حالی این مقدمه را می‌نویسم که اعتصاب معارضه لبنان وارد صد و سومین روز خود شده و روزنامه الاخبار در گزارش خود به ماجرای نوزادی مسیحی اشاره کرده که نامش را "حسن نصرالله" گذاشته‌‌اند. یک حسن نصرالله با نام خانوادگی جوزیف خووروی!»  در بخش سوم و پایانی که "یادداشت‌های پراکنده" نام گرفته است، نویسنده با 4 یادداشت، فضای کلی لبنان را ترسیم کرده که از میان این یادداشت‌ها می‌توان به "نصر"ی که از آن "خدا" است، موج دوم رویارویی در لبنان، خواننده مسیحی و خانم رهگذر ناشناس اشاره کرد.  یادداشت "خانم رهگذر ناشناس و ..." سرگذشت زنی به نام "ریم حیدر" را روایت می‌کند که به طور اتفاقی مقابل دوربین تلویزیون لبنان قرار می‌گیرد و از آرزویش که دست یافتن به عبای سیدحسن نصرالله است می‌گوید. ریم حیدر که پس از این مصاحبه و صحبت‌های غوغایی‌اش مورد توجه بسیاری از روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی قرار می‌گیرد،‌ چند روز بعد از مصاحبه‌اش به یکی از خبرسازترین چهره‌ها در لبنان تبدیل می‌شود و عبای رهبر مقاومت لبنان توسط دفتر حزب‌الله لبنان برای وی فرستاده می‌شود. 

کتاب انقلاب (فصل بیداری)

نویسنده:
محمدرضا زائری
بازخوانی صحیفه نور امام خمینی(ره) سخنان دلنشين و گهربار امام راحل خلاصه و چكيده معارف اسلامي و الهي به زبان روز است و «صحيفه نور» جاودان و خواندني و تازه خواهد ماند؛ مجموعه‌اي كه چكيده و روح معارف اسلامي و الهي را در قالب زمان معاصر براي همگان عرضه مي‌كند و اين كتاب كوچك، پنجره‌اي به آن آسمان بزرگ و گسترده خواهد بود تا «صحيفه نور» را به تناسب استفاده و نياز عموم مخاطبان از آغاز و به تدريج به بازخواني بنشينيم و بهانه‌اي باشد تا مشتاقان و تشنگان آن سخن گوارا را پياله‌اي بنوشاند  

بیت الاحزان

نویسنده:
محمد رضا زائری
“بیت الأحزان” مجموعة نثر ادبی فارسی است که هفت قطعه را در بر می گیرد: تن پوش، مقتل، برایمان دعا کن، دستة آسیا، یک جنازه و چهل قبر، شاید خداوند، و حرف هایی برای نگفتن. درون مایة همگی آنها زندگی دختر پیامبر اکرم، فاطمة زهراست و شرح دردهایی است Cheap Pandora Bracelets   که آن عزیز در زندگی کشیده است. قطعه ها روایتی نمایشی و تصویری دارند و خواننده گوئی که صحنه ها را در ذهن خود بازسازی می کند. حتی قطعة “تن پوش” روایتی آزاد از حدیث شریف کساء است و مضمون آنحدیث را تصویر می کند. زائری از زبان ما که مسلمانیم و ایرانی، می گوید: ما همسایگان مهاجر مدینة آخر الزمانیم که به یاری فرزندان تو برخاسته ایم برای این انصار مهاجر دعا کن بانوarchangelartifacts   ..

زبان آثار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری اصلاح اجتماعی است و مسیرش مسیری بوده که دیگران پیمودند و او وامدار آنها است. یعنی او مسیری را که سیدجمال شروع کرده ، پیموده و تأثیرپذیر از روحانیون قدیم است.

حسام الدین
آشنا
استاد دانشگاه و کارشناس رسانه
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self