ap world history compare and contrast essay help essay for students of high school what is the best essay writing company link link writing a book critique essay on internet services resume writing services chicago illinois weather big y homework helpline horse help me with chemistry homework buying essays online uk mail buy essays for university of phoenix writing college papers for cash research good essay writing companies رفتن به محتوای اصلی

چهارشنبه, 1395/06/10 - 08:47

افتتاح نمایشگاه عکس «به نام زیتون»

به گزارش تسنیم ، نمایشگاه عکس «به نام زیتون» که روایتی از سفر حسین مرصادی به عنوان رزمنده و عکاس به جبهه سوریه است، با حضور محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری، فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری، غلامعلی حدادعادل، حجت الاسلام و المسلمین زائری، سید احسان باقری، کوروش زارعی، خانواده و همرزم شهید «حامد کوچک‌زاده» افتتاح شد.نمایشگاه «به نام زیتون» شامل 45 قطعه عکس از حسین مرصادی است. این عکس‌ها روایتی تصویری از نبرد نصر(2) است که بهمن ماه سال گذشته در شمال حلب انجام شد و به فتح دو شهر نبل والزهرا انجامید و از مهمترین فتوح نبرد سوریه است. علاقه‌مندان می‌‌توانند برای دیدن این عکس‌ها تا ششم شهریورماه به گالری شماره یک خانه عکاسان واقع در انتهای خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری مراجعه کنند.

چهارشنبه, 1395/06/10 - 08:42

رونمایی از هشت بهانه کوچک برای یادآوری

به گزارش نسیم ، مستند «هشت بهانه کوچک برای یادآوری»، که در خصوص سیره و منش امام موسی صدر ساخته شده است، ظهر دیروز با حضور حجت الاسلام زائری در مؤسسه فرهنگی – تحقیقاتی امام موسی صدر رونمایی شد.

این مستند 40 دقیقه ای که بر اساس 8 فایل چند رسانه ای کمتر دیده شده از امام موسی صدر ساخته شده است، به بررسی ابعاد شخصیتی ایشان می پردازد و در مصاحبه با برخی از نزدیکان و علاقه مندان به آثار امام موسی صدر، برخی از ویژگی های فردی و اجتماعی ایشان را تشریح می کند.

چهارشنبه, 1395/06/10 - 08:37

شاعر باید پشت صحنه را نشان دهد

آیین رونمایی کتاب آیه ۸۸ ، مجموعه اشعار رضوی استاد شفق در سالن همایش های مسجد جامع امیر المومنین (علیه السلام) با حضور صاحب اثر ،حجت الاسلام دکتر زائری و دکتر سنگری و جمعی از اصحاب ادب و هنر برگزار شد .زائری در این مراسم گفت: شاعر باید پشت صحنه اتفاقات و ماجراها  را به ما نشان دهدو مهمترین خصوصیت اشعار استاد شفق جنبه تذکری و بیان پشت صحنه است که  این خصوصیت در کنار معنویت باعث شده اشعار ایشان ماندگار و تاثیر گذار شود. وی تلاش ها و زحمات استاد شفق را خادمی واقعی امام رضا (علیه السلام) دانست .

چهارشنبه, 1395/06/10 - 08:31

فعالیت فرهنگی ، امروز حساس تر از هر زمان دیگری است

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری که مدیریت مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر «سرچشمه» را از سال 1392 برعهده داشت پنج شنبه 21 مردادماه از مدیریت این مرکز استعفا کرده است که این اقدام تحلیل‌های گوناگونی رادر پی داشته است. وی در گفتگو با فارس گفت: احساس می‌کنم فعالیت‌ها و تلاش‌های فرهنگی، امروز شکننده‌تر، حساس‌تر و سخت‌تر از هر زمان دیگری است کسانی که در این حوزه مشغول فعالیت هستند بسیار اندک هستند همکاران، دوستان، و کسانی که در مجموعه سرچشمه بودند و چه کسانی که از بیرون با ما همکاری داشتند بیش از هر زمان دیگر خسته و آزرده‌اند و باید به طور جدی به آنها توجه شود.

چهارشنبه, 1395/06/10 - 08:22

مطالعه را واجب دینی بدانیم

به گزارش ایکنا، هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری ماه هشتم عصر ۲۴ مردادماه با حضور سیدمحمدمجتبی حسینی، مدیرعامل کتابخانه و موزه ملی ملک، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری، کارشناس فرهنگی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.این کارشناس فرهنگی در این جشنواره با اشاره به مطالعه و کتابخوانی بیان کرد: در حال حاضر آمار تیراژ کتاب در کشورمان بسیار کاهش یافته و به ۳۰ نسخه رسیده است، سؤال این است چقدر با اینکه کتاب خواندن را واجب دینی بدانیم، فاصله داریم؟ همان فاصله، فاصله ما از اسلام است.

پنجشنبه, 1395/04/10 - 08:46

به سادگی از کنار شهید بهشتی عبور می کنیم

به گزارش مهر، نشست تخصصی «بهشت یک ملت» همزمان با سالروز شهدای هفتم تیر با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا زائری مدیر مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه و مدیر مسئول مجله خیمه و علیرضا اسلامی فرزند شهید صادق اسلامی از شهدای هفتم تیر در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.حجت‌الاسلام زائری در ابتدای این نشست گفت: شخصیتی شبیه به شهید بهشتی را هر جای دنیا، هر کشوری داشت پایان‌نامه‌ها، کتاب‌ها و سمینارها و همایش‌های متعدد برایش برگزار می‌کرد؛ اما ما به سادگی از کنارشان می‌گذریم.وی ادامه داد: موضع شهید بهشتی یک موضع کاملاً اجتهادی بر اساس فهم علمی و دقیق از دین است. مبانی او یک افق جدید را در اندیشه اسلامی باز می‌کند.

پنجشنبه, 1395/04/10 - 08:40

یک سال شب زنده داری برای درک یک شب

تمام سال را منتظر می‌مانی تا برسد آن شبی که از هزار ماه برتر است؛ همان که قلب رمضان است؛ همان که دعا در آن مساوی است با اجابت؛ همان شبی که در آن رحمت دوست جاری‌ست مثل رود، مثل باران. نباید از دست داد این لحظات ناب را که در آن تقدیر یک‌ساله رقم می‌خورد. پس باید در آغوش کشید این شب را با آن دعاهای نیمه شب و تضرع و زاریش. بک یا الله...

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، به مناسبت آخرین شب از لیالی قدر با حجت‌الاسلام محمدرضا زائری پیرامون این شب به گفت‌وگو پرداختیم.

پنجشنبه, 1395/04/10 - 08:30

کاری که قبلا خانواده انجام می داد ، الان رسانه انجام می دهد

به گزارش مهر،  نشست تخصصی «رسانه و قرآن کریم» روز چهارشنبه دوم تیر ماه در سرای اهل قلم نمایشگاه قرآن برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری، فعال رسانه و استاد دانشگاهدر این نشست با تأکید بر فهم و عمل به قرآن، گفت: یکی از مقامات یکی از کشورهای همسایه در زمان پخش سریال حضرت یوسف(ع) عنوان کرد که جمهوری اسلامی دو قدرت دارد که یکی قدرت هسته‌ای و دیگری قدرت سریال‌هایش است.این مطلب نشانه می‌دهد که یک رسانه تا چه اندازه می‌تواند پیام‌هایی را به جامعه منتقل کند، یا به عنوان مثال مجموعه تلویزیونی امام‌علی(ع) که پخش می‌شد مطالعه روی برخی مدارس نشان داد که درصد بسیاری از پاسخ‌دهندگان هرچه در مورد حضرت‌علی(ع) می‌دانستند از این سریال بوده است.این فعال رسانه اظهارداشت: کاری که قبلاً خانواده انجام می‌داد الان رسانه انجام می‌دهد و امروز با رسانه به عنوان عاملی مواجه هستیم که تمام بار فرهنگی را به دوش می‌کشد تا جایی که حتی نظام آموزشی ناچار است از رسانه استفاده کند.

یکشنبه, 1395/03/30 - 07:43

زندگی شبانه ماه رمضانی را جدی بگیریم

به گزارش نسیم ، حجت‌الاسلام زائری گفت: یکی از مواردی که می‌تواند روزه گرفتن را برای مخاطب مخصوصا قشر نوجوان ساده تر،جذاب تر و شیرین تر بکند این است که در طول روزهای ماه مبارک رمضان استراحت کنند و شب ها به تفریح و گردش بپردازند.مدیر مجموعه فرهنگی سرچشمه بیان کرد: به این دلیل که ماه مبارک رمضان همراه با شب های قدر و شهادت حضرت علی (ع) است ما فکر می کنیم که ماه رمضان همراه با گریه و عزاداری است و به این دلیل اغلب تصوری که از ماه مبارک رمضان داریم تصور شاد و فرحناکی نیست و این درحالیست که ماه مبارک رمضان به عنوان یک عید عمومی باید شناخته بشود.

پنجشنبه, 1395/03/27 - 09:08

سبزواری رابطه عاطفی اش را حفظ کرد

محمد‌رضا زائری در گفت‌وگو با ایبنا درباره مرحوم سبزواری اظهار کرد: یکی از نکات قابل توجه در کتاب‌های مرحوم سبزواری، مقدمه‌ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمانی که ریاست جمهوری را بر عهده داشت بر کتاب مجموعه آثار او نوشت.سردبیر نشریه «خیمه» گفت: این مقدمه از دو نظر قابل تامل است. نخست این که مجموعه شعر مرحوم سبزواری که در زمان حیات او منتشر شده، با مقدمه زیبا، اثرگذار و متفاوت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همراه شد؛ شخصی که در کنار مسئولیت اجتماعی و جایگاه سیاسی، شعر‌شناس و ادیب است.وی ادامه داد: دیگر این‌که سبزواری همچنان رابطه‌اش را با رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان رابطه‌ای عاطفی حفظ کرد و حتی در محافل شعری که در محضر مقام معظم رهبری برگزار می‌شد، این رابطه عاطفی بسیار مشهود بود.

گفتنی است مرحوم حمید سبزواری، سحرگاه شنبه 22 خرداد درگذشت. پیكر وی دوشنبه 24 خرداد از حوزه هنری به سمت تالار وحدت با همراهی خیل عظیمی از دوستدارانش برای خاکسپاری در سبزوار تشییع شد.

صفحه‌ها

 بيست سال بعد مي‌توان دريافت كه محمد‌رضا زائري فراتر از آنچه اكنون از او مي‌بينيم بوده است و اين نشان از همت و پشتكار و تلاش طاقت‌فرساي او دارد.

سید مهدی
شجاعی
نویسنده
essay writing here site essay writing on my classroom i want to write an essay help with biology essays here site buy literary analysis essay write custom research paper write homework write homework writing methodology for dissertation write a research paper if you buy an essay is it plagiarism the essay writing my village writing a good research paper high quality write a report for me site essay writing on my favourite pet essay help flood victims what should i write for my college application essay writing a nursing research paper essays on service marketing help with phd proposal what should i write my profile essay about what to write my essay about buy help you write essay essay essay about service above self